Lista aktualności Lista aktualności

Narodowe Sadzenie Lasu

Mała sadzonka przyszłego drzewa to początek wielkiej przygody.

26 kwietnia 2019 r. Nadleśnictwo Rozwadów wzięło udział w  ogólnopolskiej akcji społecznej pod nazwą Narodowe Sadzenie Lasu, której inicjatorem był  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Nadleśnictwo przygotowało  240 sadzonek drzew iglastych i liściastych tj. świerka, jodły, klona jawora, buka i dęba. Każda sadzonka została oznaczona zawieszką informującą o akcji i sposobie, w jaki należy posadzić otrzymane drzewka.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród osób prywatnych, ale także szkół i przedszkoli. Do akcji przyłączyły się m. in. Ochotniczy Hufiec Pracy w Stalowej Woli, Publiczna Szkoła Podstawowa w Majdanie Zbydniowskim, Zespół Szkół Specjalnych nr 6 w Stalowej Woli oraz Przedszkole nr 1 ze Stalowej Woli.

Przekazane sadzonki zostały posadzone na terenie placówek. Wyrosłe z nich w przyszłości drzewa z pewnością  odwdzięczą się za troskliwą opiekę. Zapewnią tlen, oczyszczą powietrze, dadzą schronienie ludziom, staną się domem i siedliskiem wielu organizmów.