Asset Publisher Asset Publisher

Akcja " Drzewko za makulaturę "

Już po raz kolejny rozdaliśmy sadzonki drzew i krzewów ! Uczestnicy mieli możliwość zabrania i posadzenia swojej własnej rośliny.

W sobotę, 27 kwietnia przed budynkiem Starostwa w Stalowej Woli odbyła się kolejna edycja akcji znanej pod nazwą "Drzewko za makulaturę". Jak co roku udział w niej wzięło Nadleśnictwo Rozwadów wraz z nadleśnictwami: Nowa Dęba oraz Gościeradów. Stoisko edukacji przyrodniczo-leśnej, które nasze nadleśnictwo dzieliło wraz z Nadleśnictwem Nowa Dęba, cieszyło się dużą popularnością, szczególnie wśród dzieciaków ale i nie tylko. Już od godziny 9:00 można było odbierać drzewka i  wtedy to zebrała się pokaźna kolejka, która utrzymywała się do godziny 11:00. Nie bez powodu akcja cieszy się takim dużym zainteresowaniem – w tym roku mieliśmy do rozdania sadzonki takich gatunków jak: dereń jadalny, głóg dwuszyjkowy, borówka amerykańska, jarzębina, oraz gatunki drzew leśnych: świerka i buka. Mieliśmy okazję edukować najmłodszych, nie tylko poprzez zabawę ale także instruować zainteresowanych tematem sadzenia drzew.


Jak co roku pomocy udzielali harcerze z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej im. ppor. Bronisława Kochana, pakując i wydając sadzonki. Liczymy że sadzenie otrzymanych drzewek przyniosło wszystkim radość i satysfakcję a zdobyta wiedza teoretyczna na temat sadzenia będzie dobrze wykorzystana.